Dubbel-tentoonstelling

Janice McNab’s (1964) Our Spectral Gardens gaat uit van de bloem- en plantpatronen van een zijden sjaal die McNab’s moeder eind jaren vijftig kocht.
In de landschappen zie je afgesneden Aloë Vera bladeren en schaduwen van dieren, een soort spookbeelden die wijzen op onze verstoorde relatie met de natuur en de ecologische crisis van onze tijd.

Our Spectral Gardens komt voort uit het onderzoek dat Janice McNab deed naar de De Tien Grootste schilderijen (1907) van Hilma af Klint (1862–1944), pionier van de abstracte schilderkunst.
McNab ontdekte dat de Zweedse volks textiel- en borduurkunst een belangrijke invloed had op de schilderijen van af Klint.
De relatie met textiel en onze verhouding tot de natuur in het werk van af Klint krijgen in Janice McNab’s Our Spectral Gardens een eigentijdse dimensie.

Frank Van den Broeck (1950) exposeert parallel aan de tentoonstelling Vuur en Fictie in Museum Beelden aan Zee sculpturen, tekeningen. 

Van den Broeck, tekenaar bij uitstek, begon rond 1998 geleidelijk aan ruimtelijk te werken door de krassen die bij toeval tijdens het tekenen ontstonden. De inkeping in het papier zag hij als insnijdingen die hem bewust maakten van de mogelijkheid het ruimtelijke, sculpturale te gaan onderzoeken.
Zo ontstonden kleine sculpturen in klei en brons waarin de figuratie langzaam tevoorschijn komt, vergelijkbaar met zijn tekeningen waarin de voorstelling zich ook geleidelijk blootgeeft.

Meer informatie Beelden aan Zee en Kunstmuseum Den Haag.